Rreth nesh

Miresevini tek IdiPharma! Ne ju ofrojme pajisjen me produkte farmaceutike, ne menyre cilesore, efikase dhe te sigurt. Duke qene nje nga pikat e shitjes me te reja dhe moderne ne treg, shoqeruar me eksperiencen 11 vjecare te Dr. Ilda Hila dhe te stafit tone, mund te prisni jo vetem cilesi dhe siguri ne produkte, por edhe komunikim te perkushtuar dhe suport prej nesh.
Tek IdiPharma ne synojme marrdhenie te shendetshme per paciente te shendetshem.

Per me shume informacion na kontaktoni, ndersa me poshte mund te gjeni produktet qe ofrojme:

VASCOBEN

Eshte nje integrator alimentar me baze L-Glutaminine , L-Citrulin, L-Carnitin, L-Cistein, Coenzim Q10 dhe Poligonum Cuspidatum. Substanca antioxidante per te rregulluar funksionin e aparatit kardiovaskular. Jepet 1 x ne dite. VascoBen eshte nje preparat tejet I domosdoshem per rregullimin e funksionimit te punes se zemres.

LIPOALFA

Eshte nje integrator alimentar qe luan nje rol kyc ne metabolizmin energjitik cellular. Ky acid jo vetem qe rrit efikasitetin e insulines por eshte ne gjendje te rregulloje dhe te transportoje glukozen ne brendesi te celulave . Con ne normalizimin e glukozes ne gjak. Perberja: Krom, fara rrushi, zink, acid folik, vitamin E, vitamin B6, acid alfalipoik. Meret 1-2 x ne dite sipas keshilles se mjekut.

SEDOTUX

Eshte nje integrator alimentar me baze te ekstrakteve vegjetale me Timo dhe Poligonum, te nevojshme per sekrecionet bronkiale. Grindelia: Bronkosedativ , Antibakterial, Mukolitik, Ekspektorant, Anti-inflamator Malva: Qeteson kollen, Antibakterial, Antiinflamator. Reservatrol: Antiviral, Rrit imunitetin , Anti-inflamator. Perdoret si per te rriturit ashtu edhe per femijet. Te rriturit 3x1 luge. Femijet 2x1 luge.

LIPIRON FORTE

Eshte nje integrator alimentar me baze hekuri te veshur (Lipofer) dhe vitamin C qe favorizon absorbimin e hekurit. Permban: Hekur, Celuloz mikrokristalin, Xhelatin alimentare, Acid askorbik, Magnez stearate vegjetal. Keshillohet te merret 1x ne dite.

LIPIRON

Eshte nje integrator alimentar I ngjashem me LipIron Forte por sasia e perbersve eshte me e ulet. Permban: Hekur, Celuloz mikrokristalin, Xhelatin alimentare, Acid askorbik, Magnes stearate vegjetal. Keshillohet te merret 1x ne dite.

ARNITIX (EMULGEL)

Arnitix emulgel eshte nje preparat me baze Arnika Montana dhe Kthetrat e djallit. Perdoret per lehtesimin e dhimbjeve te nyjeve dhe inflamacionet e lokalizuara. Si perdoret ?Apliko emulgelin ne zonen qe do te trajtosh dhe masazhoje derisa te perthithet totalisht. Perdoret 2-3 x ne dite .

MONASTEROL

Eshte nje integrator alimentar me baze te orizit te kuq I perftuar permes fermentimit . Perberja: Fitosterol, Acid alfalipoik, Vitamin C. Monasterol fal formules se tij ndikon ne mbajtjen ne nivel te kolesterolit ne gjak. Merret 1 kapsul ne mengjes 30 min para ushqimit.

IDIFLOR

Eshte nje integrator alimentar e formuluar nga nje micel e laktobacileve . Rregullues I flores bakteriale te stomakut dhe te zorreve . Perdoret : Pas terapise me antibiotik. Per te rriturit rekomandohet 2 kapsula ne dite. Rekomandohet edhe per femijet, kapsula hapet dhe perberja e saj tretet ne uje dhe I jepet femijes dalngadal.

GINEDEC OVULA

Fal sistemit te tyre tampon me baze te acidit laktik dhe laktatit te kalciumit favorizon rikthimin e pH fiziologjik vaginal. Acidi jaluronik hidraton dhe lubrifikon ambjentin vaginal duke e favorizuar procesin e rigjenerimit te mukozes vaginale. Perberja: Acid jaluronik, Acid 18-β-glicerinik, Kalcium laktat, Acid laktik, Calendul, Arnika, Tea tree oil, Silickoloidal, Vitamine E acetat, Triglicerid. Indikohet per rregullimin e flores laktobaciliare vaginale, Ne distrofi vaginale, Vaginite mykotike, Vaginite bakteriale, Vulvo-vaginite, Infeksione urinare te perseritura . Perdoret 1 ovul ne dite sipas pershkrimit te mjekut.

Kontakt

Email:contact@idipharma.al
Mobile:+355 69 877 9101
Adresa:Rezidenca Euro 3D, Rr. Dalip Topi, Tirane